ІГНАТЕНКО ЛАОНІД ОЛЕКСАНДРОВИЧ

 

     Ігнатенко Леонід Олександрович народився 10 квітня 1949 року.

     В шкільні роки був учнем відомого в Нікополі історика-краєзнавця, Почесного громадянина міста Нікополя Богуша Павла Михайловича.

     Після закінчення Університету дружби народів ім. Патріса Лумумби в 1978 році, кілька років працював вчителем середньої школи в республіці Замбія, потім в навчальних закладах міста Нікополя.

     У 1992 – 2016 роках працював плавильником, кореспондентом газети «Електрометалург» на Нікопольському заводі феросплавів.

     Один з кращих пошуковців України. Протягом багатьох років був беззмінним керівником заводської групи «Пошук». У 1993 р за результатами його науково-пошукової праці трудовим колективом Нікопольського заводу феросплавів на Нікопольщині був зведений меморіальний комплекс «Висота 167,3 «Могила Нечаєва».

     За десять років кропіткої науково-дослідницької праці практично безпомилково ідентифікував 320 з 715 авторів переможних написів воїнів Червоної армії, серед яких 60 українців, залишених ними в 1945 році на стінах німецького Рейхстагу, та збережених назавжди рішенням німецького бундестагу. Книга Леоніда Ігнатенко «Автографи на стінах Рейхстагу», яку він написав за результатами своїх досліджень, зайняла гідне місце у багатьох найбільших бібліотеках світу, в тому числі і Бібліотеці Конгресу США.

     Указом Президента України № 425 від 11 червня 2001 року за самовіддану працю, вагомі досягнення в професійній діяльності нагороджений орденом України «За заслуги» 3-го ступеня.

     4 березня 2007 року Нікопольська міська рада ухвалила рішення № 4 – 15/V про нагородження Почесною відзнакою Нікопольської міської ради «Честь і Слава» Ігнатенко Леоніда Олександровича «за успіхи в пошуковій та професійній діяльності».

     У 2008 році нагороджений заохочувальною вищою відзнакою ПАТ «Нікопольський завод феросплавів» - нагрудним знаком «Честь і Cлава» «за сумлінну бездоганну працю та результативну працю заводської групи «Пошук» протягом п’ятнадцяти років».

     30 вересня 2020 року Нікопольська міська рада ухвалила рішення № 68-70/VII про присвоєння почесного звання «Почесний громадянин міста Нікополя» Ігнатенко Леоніду Олександровичу «за вагомий особистий внесок у дослідження історичної спадщини, що сприяє просуванню позитивного іміджу міста Нікополя в Україні та за кордоном».

     30 вересня 2020 року Нікопольська міська рада ухвалила рішення № 68-70/VII про нагородження Почесною відзнакою Нікопольської міської ради «Честь і Слава» Почесного громадянина міста Нікополя Ігнатенко Леоніда Олександровича.