День Матері.

8 травня, неділя

День матері в Україні.У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

 

Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.

В 2016 році День матері в Україні припадає на 8 травня.

День матері – свято, яке відзначають люди будь-якого походження, статусу та віросповідання. Адже слово «мама» справді інтернаціональне – воно не тільки перше у дитини, але і схоже звучить на різних мовах. У цей день прийнято віддавати шану матерям і дякувати їм за нелегку працю, приїжджати в гості, дарувати букети та подарунки, робити їх життя хоча б на день трішки легше, звільнивши від домашніх турбот.

 Історія свята

 Історія виникнення свята простежується з часів Стародавньої Греції, де в пантеоні богів особливе місце займала божественна Мати Рея. У її честь по весні влаштовували обрядове святкування, адже саме навесні оживає природа, пробуджується все живе. Сучасна історія свята починається з 17 століття, коли англійці ввели звичай святкувати неділю матері». Через два століття свято, присвячене мамам, виникло у Сполучених Штатах.

Міжнародний день матері і 8 березня — абсолютно різні свята!

Ініціатива створення Дня матері була висунута Джулією Хоув у 1872 році, але не отримала належної підтримки. У 1907 році Ганною Джарвіс було внесено повторно пропозицію запровадити загальнонаціональне свято - День матері і призначити його на другу травневу неділю. Спершу спроба не увінчалася успіхом, але наполегливість американки принесла плоди, і вже через сім років, в 1914 році, свято стало офіційним. З часом практично всі країни світу підхопили ініціативу святкування цього дня.

 Коли відзначають День матері?

24 держави — тобто більшість жителів країн Європи, австралійці і сінгапурці, українці, естонці і японці, а також жителі Оману — святкують День матері у травні. У 2016 році свято припадає на 8 травня. Ще приблизно 30 країн вшановують матерів в інші дні. Так, білоруси обрали жовтневий день, росіяни визначили День матері на 27 листопада, а казахи відзначать його у вересні. У Нікарагуа дата не «плаває», а строго зафіксована: 30 травня.

Традиції святкування

В різних країнах світу склався свій підхід до того, як відзначати День Матері, але є і загальні традиції: кожна дитина, незалежно від того, скільки йому років і де він знаходиться, в цей день вітає маму, дякує за терпіння і труд і зізнається в любові. Що стосується місцевих традицій, то, наприклад, в Індії свято носить релігійний характер: жінки встають до того, як піднімається сонечко, і моляться про здоров'я і благополуччя дітей, а на вулицях проходять фестивалі, у рамках яких вшановується материнська любов.

На пострадянському просторі діти вітають мам на тематичних ранках — співають, розповідають вірші та присвячують танці любим матусям. Школярі готують вироби, які урочисто вручають в якості подарунка. У містах проходять концерти, а багатодітні мами отримують презенти. Канадські та американські діти з ранку готують мамі сніданок до того, як вона встала з ліжка. Також на честь свята мам не допускають до роботи по дому.

8 травня 2016 року в кожній країні світу діти привітають своїх матерів

Жителі Австралії в День Матері прикрашають себе символічними гвоздиками. Якщо квітка червона, то мама жива, а якщо біла – то це означає данину поваги мамі, яка пішла у кращий світ. Німці святкують з розмахом – на вулицях розвішуються вітальні лозунги, розтягуються барвисті гірлянди. Діти вітають мам власноруч виготовленими виробами, дарують невеликі торти-сердечки та квіти.

У Нікарагуа мамам присвячений цілий місяць, протягом якого відбуваються дитячі концерти. Для жінок це просто прекрасна пора, так як магазини рясніють оголошеннями про знижки, що надаються мамам. Ну а Литва традиційно проводить акцію допомоги мамам, в рамках якої благодійники передають нужденним жінкам подарунки з дитячими речами, предметами гігієни, іграшками, книжками та канцтоварами.

  Звичайно, не варто чекати Дня матері, щоб відвідати маму і висловити їй любов, але в цей день це потрібно зробити обов'язково, як би далеко ви не знаходилися.