15 травня, неділя. Міжнародний день сім’ї.

  Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї . Коли зневажаються основні права однієї сім’ї - єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни.

 Сучасні українські сім’ї дуже різні. Проте більшість з них потребують захисту і підтримки з боку держави. У свою чергу, сім’ї несуть відповідальність державного рівня за виховання дітей — нових членів нашого суспільства. За короткий час змінилося дуже  багато: сімейні цінності, пріоритети. Тому сучасні українські сім`ї дуже  відрізняються від сімей початку минулого століття.

Експерти та соціологи запевняють, що  нині модель української сім`ї наближається до європейської та американської. Особливо це стосується шлюбного віку, який зростає.  Молоді люди не поспішають одружуватись. Середній вік одруження чоловіків становить 30 років, жінок — 27. Стало «модно» не реєструвати шлюб, як кажуть у народі, жити на віру. Втрачено традицію багатодітності родин, навіть не зважаючи на соціальну допомогу

В Україні більшість сімей — неповні. Статистика каже, що понад два мільйони з них складається переважно з матері (їх  понад 76,3%) і в таких сім’ях виховується 1,5 мільйона дітей. На десятьох жінок припадає 11-12 народжених дітей.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування його як громадянина. Сім’я – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, того, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополучні сім’ї – це міра розвитку і поступу держави.

Історія свята

У 1989 році Асамблея ООН проголосила 1994 рік Міжнародним роком сім'ї. Мета — поглиблення розуміння питань родини, об'єднання можливостей різних країн для вирішення всіх найсерйозніших питань, пов'язаних із сім'єю. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним положенням родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.

Отже, 20 вересня 1993 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім'ї, який відзначається щороку 15 травня.  

Підтримка української родини є важливим державним пріоритетом. В Україні розроблена стратегія демографічного розвитку . Діє Науково-дослідний Державний Інститут розвитку сім’ї та молоді.

Міцна родина, віра в Бога, повага до матері та батька – споконвічні цінності українського народу! Дружна сім’я є головною складовою частиною життя та успішності кожної людини.

Цікаві факти зі світу сім’ї :

 • 70 % українців вважають сім’ю найбільшою цінністю в житті.

 • Вагітна жінка має повторювати малечі, що вона її дуже любить та чекає – під час вагітності формуються як тіло, так і душа людини, її емоції та пам’ять.

 • 30 % вагітних жінок не відмовляють собі у бокалі сухого вина. Але і маленька порція алкоголю в майбутньому може призвести до порушення уваги та проблеми з пам’яттю. А регулярне вживання алкогольних напоїв веде до алкогольного синдрому малюка (маленька вага при народженні, деформації обличчя, малий розмір голови, низький коефіцієнт розумового розвитку).

 • Вагітні жінки, що активно палять, страждають від депресій наносять велику шкоду здоров’ю немовля: дітки ростуть гіперактивними, страждають від постійних істерик та скандалів, відстають від інших дітей в розвитку. Дитина народжується раніше від строку.

 • 95 % жінок народжують дітей на 2 тижня раніше або пізніше нарахованого строку.

 • 85 % вагітних жінок страждають від дефіциту вітамінів, внаслідок чого імунітет немовля слабшає.

 • В числі позитивних рис характеру для майбутнього дитини, батьки вважають: 55 % - впевненість у собі, 20 % - вміння рахуватися з іншими, 11 % - почуття гумору, 8 % - амбіційність, 6 % - рішучість.

 • З 18-місячного віку дитина розуміє прості пояснення батьків щодо небезпеки.

 • До 5-ти років словниковий запас дитини складає близько 2500 слів – це 18 % лексикону дорослих.

 • Немовля має спати 16 годин. Ніколи не треба будити сплячу дитинку – це руйнує її біоритми.

 • Дитяче ожиріння назвали «хворобою ХХІ століття». Головними винуватцями недуги є неякісне і незбалансоване харчування та малорухливий спосіб життя.

 • Працююча жінка приділяє увагу своїй дитині в середньому 12,5 хвилин на добу.

 • Більшість татусів лякають такі питання: «Я вже не потрібен коханій», «А якщо щось трапиться», «А він (малюк) завжди буде з нами в кімнаті?!», «Малюк такий маленький!», «Я не упораюсь», «Дитина буде неконтрольованою».

 • 70 % батьків враховують, що шльопати дитину – гарний виховний прийом, і тільки 30 % ніколи не підіймають руку на малечу.

 • В суспільстві, де діти не отримають ласку, рівень насильства серед дорослих збільшується в декілька разів.

 • На 90 % знижує травматизм дітей використання дитячих автомобільних крісел.

 

 • 15 % дітей при першому відвіданні школи лякає відсутність мами поруч, дуже строгий вчитель турбує 10 % дітей, через відсутність друзів у класі страждає 43 %  малечі.