Фонди 
Нікопольського  краєзнавчого  музею.

 

 Головний зберігач фондів
 Анцишкін Ігор Валерійович;

Провідний зберігач фондів - Костенко Світлана Іванівна;

Зберігач фондів - Костенко Марина Володимирівна;

Технік І категорії - Куліш Вікторія Валеріївна.

 Коротка характеристика фондів:

          На 1 січня 2016 року фонди музею складали 36124 експонати основного і

 7992 – науково-допоміжного фондів, у тому числі по групах: речові – 9381,

письмові – 11125, образотворчі – 939, фото – 8218, декоративно-прикладні – 4468, кінодокументи – 6, фоно – 71,   природничі – 1458, інші – 4458.

        З них 61 предмет відноситься до категорії унікальних. Це, зокрема, комплекс козацьких речей з січової церкви, стародрукиXVIII ст., колекція європейського живопису XIX ст., козацька зброя XVII-XVIII ст. та інші експонати.

      Робота дослідників з фондовими матеріалами лише за направленням наукових установ та на платній основі.

 Коротка характеристика роботи фондів:

       Головною метою обробки фондових матеіралів є їх вивчення та введення у науковий обіг. З цією метою фондові працівники кожного року на велику кількість експонатів пишуть уніфіковані наукові паспорти. Актові документи XVIII ст. переводяться на електронні носії інформації, з метою їх подальшого роздрукування. Щорічно ведуться вибіркові інвентаризації окремих груп експонатів.

      Щорічно кількасот експонатів зібраних науковцями музею приймається на фондово-закупівельних комісіях (раз на місяць) і, після наукової оборобки, ставиться на держоблік.

      Щоденно проводиться моніторинг температурно-воложистого режиму у залах музея та фондосховищі і періодичні дизенфекції експонатів, що можуть постраждати від молі.

     Співробітники фондів щорічно беруть участь у кількох наукових конференціях міжнародного чи всеукраїнського рівня, подають статті з історії краю до ЗМІ, готують телеперадачі на місцевих каналах.

      На фонди також покладені нормативи науково-масової роботи. Тому працівники періодично проводять екскурсії, читають лекції, експонують пересувні виставки.